Úrazové připojištění

Informační web na téma úrazové připojištění

Úrazové připojištění – investování do jistoty

Náš život se v případě úrazu může změnit. Někdy se může jednat jen o menší úraz, který znamená v lepším případě kratší pobyt v nemocnici, ale může se také stát, že budeme obětí vážnějšího úrazu, který nás poznamená na zbytek života. V každém případě pro nás takováto situace znamená finanční zátěž. Právě v těchto situacích přijdeme na to, jak je úrazové připojištění užitečné a že se o něj můžeme opřít. Zjednoduší tak situaci celé rodině, která nemusí nést celé finanční břímě sama.

Úrazové připojištění – shrnutí

Ačkoli úrazové připojištění není žádným výnosným finančním produktem, investice, kterou učiníme do našeho zdraví, není nikdy marná. Podílové fondy by nám nejspíš finančně vynesly více, ale doufat, že se nám v životě nic nestane, že se nám veškeré nehody a náhody vyhnou, by bylo bláhové. Finanční obnosy, které bychom dostali, pokud bychom se stali obětí úrazu, by pro nás patrně znamenaly mnohem více, než zisk na úrocích a příspěvcích, který by nám poskytlo třeba stavební spoření. Vzhledem k variabilitě úrazového připojištění je možné sjednat si jej velmi individuálně dle potřeb každého. Můžeme se pojistit jen na výkon povolání a úrazy spojené s ním, nebo naopak využít pojištění jen pro volný čas. Úrazové připojištění se dá sjednat také jako doplněk k cestovnímu pojištění, jestliže se chystáme vyrazit do zahraničí třeba na dovolenou. Lze ho časově i místně omezit a tím si zajistit potřebné finanční bezpečí pro konkrétní situace.
Na rozdíl od všech druhů investic, se u úrazového připojištění stáváme šťastnými, pokud se nám naše vložené finance nevrátí, znamená to totiž, že jsme v pořádku a nehody se nám vyhnuly. Někteří by mohli považovat úrazové připojištění za vyhozené peníze. Jaký pocit jistoty a kolik starostí se ušetří v případech vážných úrazů, by ale mělo být jasným důkazem jeho prospěšnosti.